21 sierpnia, 2015

Sylwia Ożga- ,Patanormalni:Przemiana'


(Recenzja książki mojej przyjaciółki)

                                                        TYTUŁ: Paranormalni: Przemiana
                                                       AUTOR: Sylwia Ożga
                                                       ILOŚĆ STRON: ?' Kiedy noc nastaje w Formello z ukrycia wydostają się różne istoty, niekoniecznie dobre. Słaby człowieku strzeż się. '- te słowa rozpoczynają opowieść o tajemniczym życiu 16-nastoletniej, blond włosej i nieziemsko pięknej Naviry. Dziewczyna dotychczas mieszkała w Rzymie ze swoim ojcem, lecz z powodów osobistych musiała przeprowadzić się prowincjonalnego miasteczka Formello i zamieszkać z dziadkiem.
Dziewczyna rozpoczyna naukę w nowej szkole. Od razu wzbudza zainteresowanie niedorzecznie przystojnego Ksawerego o lodowatych oczach. Navira jest nim oczarowana lecz także przerażona, gdyż chłopak jest potworem. Liczy sobie ponad 500 lat i jest najstarszym walamirem na ziemi.
Navira zaprzyjaźnia się z Anastazja i Rachel i dowiaduje się, że jest Naznaczona, jedną z czarodziejek, strażniczek Formello. To bardzo komplikuje sprawy pomiędzy Navira a Ksawerym. Na domiar złego, jedna z dziewczyn, które chodzą z nią do szkoły wywołuje u niej niepokój. Brązowo włosa, niesamowicie blada dziewczyna, trzymająca się zawsze z boku, z nikim nie rozmawiająca, mająca niecodzienny styl ubierania prześladuje Navirę.
Dziewczyna ta, Kinga Skowron skrywa mroczna tajemnicę. Kiedy była niemowlęciem została porwana i ukryta w zamku w Rumuni. Przez 7 lat żyła pośród lodowato pięknych wampirów, którzy szkolili ją do zabicia Naviry skutkiem czego Kinga jest przekonana, że musi zamordować Navirę.
Na tym się nie kończą nieszczęścia dziewczyny. Brunetka została oskarżona o spiskowanie z wampirami i zakazano jej się kontaktować z przyjaciółkami, które przejęła Navira. Marcel-przyjaciel Ksawerego, jest jej chłopakiem, kocha jej nieuchwytność i nie zależność i wspiera ja w każdej chwili. Navira nie wie za bardzo co robić kiedy w miasteczku dochodzi do coraz większej liczby opentań przez demony, których jest coraz więce. Przedzierają się przez portale i atakują nieświadomą ludność.

Książka obfituje w wiele niewyjaśnionych tajemnic. Navira i Kinga są  dwujajowymi,bliźniaczymi siostrami. Czy dojdzie do siostrzanej zbrodni? Czy Navira odważy się pokochać Ksawerego? Przeczytajcie! Oceniam na 10.


LINK DO OPOWIEŚCI- http://paranormalni-books.blogspot.com/


'Dziewczyna w czerwonej pelerynie'-reż. Catherine Hardwicke


7397015.3
TYTUŁ: Dziewczyna w Czerwonej pelerynie
REŻYSER: Catherine Hardwicke
SCENARIUSZ: David Johson
GATUNEK: horror z elementami fantastykiCałkiem niedawno oglądałam w tv film pt' Dziewczyna w czerwonej pelerynie'. Jako,że wcześniej czytałąm książkę postanowiłam obejrzeć także film. W trakcie oglądania stwierdziłam iż książka przedstawia ciekawą historię,lecz film jest dużo lepszy co nie często można usłyszeć od Neytiri,miłośniczki książek xd.

Film opowiada o 17 (?) letniej dziewczyniem imieniem Valeri (Amanda Seyfried),która mieszka wraz z rodziną ,matką,ojcem i starszą siostrą Lucy ( w wiosce od pokoleń nawiedzanej przez wilkołaka. Valeri została zaręczona z synem miejscowego kowala,Henrym lecz zakochana z wzajemnością była Peterze,z którym planowała ucieczkę.

Podczas krwawego księżyca ugryzienie wilkołaka zmieniało w niego. Wilkołak chciał Valeri. Po wielu sprzecznych informacjach i dziwnych zdarzeń do wioski przyjeżdża Ojciec Salomon (Gary Oldman znany z roli Syriusza Blacka w Harrym Potterze) ,który wypowiada nie jako wojnę wilkołakowi (Billy Burke-Charly Swan z Sagi Zmierzch). Przynętą zostaje Valeri uznana za czarownicę,która rozmawia z wilkiem. Po wielu strasznych wydarzeniach wychodzi na jaw kto był wilkołakiem,lecz prawde znają tylko Valeri i Peter (Silioh Fernandez). Wilkiem okazuje się być ojciec Valeri. Dziewczyna zabiła ojca,lecz ten zdążył ugryżć jej ukochanego,który postanowił odejść,by nauczyć się walczyć z nową naturą. Po jakimś czasie wrócił. Film zasługuje na 10 i gorąco go polecam.


Jack London - 'Biały Kieł'

352x500 (1)
Akcja powieści toczy się w XIX wiecznej, północnej części Stanów Zjednoczonych Ameryki, ogarniętych gorączką poszukiwania złota. Na tym tle rozgrywają się losy wilka (tytułowego Białego Kła), który w brutalnym, wrogim i czyhającym na jego zgubę świecie, podejmuje dramatyczną walkę o przetrwanie. Jego determinacja i wola życia zostają nagrodzone: po niezwykłych przygodach spotyka szlachetnych ludzi, pośród których odnajduje spokój i sens istnienia. Książka ukazuje piękno i wartość przyjaźni człowieka ze zwierzęciem. Niesie też humanistyczne przesłanie, że podjęta w imię dobra walka ze złem w ostatecznym rozrachunku przyniesie sukces i satysfakcję.
Książka bardzo mi się podobała. W skali od 1-10 oceniam ją bezwzględną dziesiątką. 

Alyxandra Harvey- ,Córka medium'

Corka-medium_Alyxandra-Harvey,images_big,23,978-83-62955-21-3
Violet przez wiele lat była asystentką swojej matki,fałszywej medium. Podchodzi sceptycznie do wszystkiego co paranormalne. .. Ale w pewnej chwili zaczyna nawiedzać ją pewien uparty duch dziewczyny. Violet nie ma siły juz dalej ignorować swoich prawdziwych zdolności. Musi naquczyć się rozumieć przekaz ducha i to szybko bo morderca dziewczyny wciąż znajduje się na wolności . Jednak nie może zdradzić swojego daru ,bo zrujnuje swoją szansę na wydostanie się spod władzy matki. Z pomocą przychodzi jej Collin,przyjaciel z dzieciństwa,w którym się zakochała.On tylko ją rozumie ale wspierając ją ryzykuje że nie będą razem . Książka bardzo fajna. Oceniam ją na 9,5

Jane Austen-,Duma i uprzedzenie'

1014


' Duma i uprzedzenie' jest arcydziełem angielskiej pisarki,na podstawie,którego zrealizowano znakomitą opowieść filmową (jednak zrecenzuję tylko książkę). Akcja powieści toczy się na przełomie dwóch wieków XVIII oraz XIX.

Nadszedł czas, by pięć dorosłych córek państwa Bennetów wyszło za mąż. Niestety pojawił się problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów na prowincji.... jednak znalazła się się iskierka nadziei.

Do sąsiedniej posiadłości wprowadził się pewien młody,przystojny i-co najważniejsze dla niezbyt zamożnych rodziców dziewcząt- bogaty, Charles Bingley. Wraz z nim przyjechał jego przyjaciel,Fitzwiliam Darcy.

Podczas balu Bingley zwraca uwagę na Jane,najstarszą z sióstr Bennet. Natomiast Darcy,swoim zachowaniem zniechęca gości a szczególnie Elisabeth,siostrę Jane. Nie chcąc dopuścić do pogłębienia się relacji między Charlesem a Jane,namawia go na wyjazd do Londynu.

Według mnie jest to ponadczasowa opowieść o tym jak ludzie łatwo ulegają pierwszemu wrażeniu czy osądowi innych lub oceniają po 'okładce'.

W skali 1-10,książkę oceniam na 8, jednak polecam do niej zajrzeć.

,Nocna bestia'- reż. Jonathan Glendening

7364776.3


Przez bardzo długi czas nie miałam internetu więc zostałam skazana na samotne wieczory, a nie jednokrotnie i noce, przed tv. Podczas jednej z takich nocy ,przerzucając kanały trafiłam na właśnie zaczynający się film.

Jednym z aktorów grających w nim był Tom Felton, niektórzy kojarzą go z roli strachliwego kretyna,Draco Malfoya. I w tym filmie grał kretyna,no cóż. (Muszę jednak wspomnieć,że Tom Felton w innych filmach jest świetny i byłabym hipokrytką gdybym o tym nie wspomniała...) No ale przejdę już do filmu.

Sarah Tyler po latach spędzonych w Los Angeles wraca do rodzinnego domu w Anglii. Gdy przybywa na miejsce trwa akurat impreza zorganizowana przez jej brata Luke'a. W trakcie zabawy dziewczyna dowiaduje się o sekretach jej rodziców. Nagle zrywa się burza. Wszyscy szukają schronienia w domu. W budynku czeka na nich bardzo nieprzyjemna niespodzianka . Okazuje się, że ojciec Sary i Luke'a został zamordowany. Wygląda na to, że dzikie zwierze zaatakowało mężczyznę.. Wkrótce wyszło na jaw ,że w zakamarkach domu czai się krwiożercza bestia,która atakuje z zaskoczenia. Uwięziona grupa nastolatków jest skazana sama na siebie i musi sobie radzić.Oceniam go na 9,5


Stephanie Mayer - ,Księżyc w Noviu'

Chyba każdy słyszał o głośnej Sadze Zmierzch autorstwa Stephanie Mayer. Ja bardzo lubię tą Sagę szczególnie 2 i 4 część. Postaram się zrecenzować wszystkie lecz zacznę od ' Księżyc w Nowiu '.
Głównymi bohaterami są Bella Swan, drobna, długowłosa brunetka z czekoladowymi oczami oraz jej chłopak Edward Cullen chłopak o mlecznym odcieniu skóry z kasztanowymi włosami, oraz Jacob Black - przyjaciel Belli o długich, czarnych włosach, które w trakcie książki ścina.
Bella nie może się pozbierać po rozstaniu z Edwardem. Pomaga jej w tym przyjaciel, Jacob. Jednak dziewczyna wciąż myśli o swoim byłym chłopaku. Kiedy zacznie się czytać te książkę dosłownie traci się kontakt z rzeczywistością, ciężko jest przerwać czytanie książki.
Powieść przedstawia świat rzeczywisty, lecz z elementami fantastyki. To właśnie one utrzymują czytelnika przy książce. Niektóre fragmenty wywołują u czytelnika strach, inne zaś smutek, jeszcze inne - radość. Niezależnie od tego, który raz czyta się tę książkę, te emocje i tak pozostają. Książka ta ma bardzo wciągającą akcję i zachęcam do przeczytania kontynuacji wszystkich fanów romansów z elementami horroru. Książka zasługuje na mocne 10.

Luavinda von Degaaris - ,Skrzydła Nielota'

Kevin to siedemnastoletni chłopiec mający swoje tajemnice i problemy. Pozornie jest zwykłym nastolatkiem,przyjaźni się z Eleną i Vinckiem.
Pewnego dna niebiesko włosa istota w białym stroju strzela do jego przyjaciółki. Przerażony Kevin ucieka ścigany oskarżeniami Vincka.
Biegnie do domu. Nie mieszka w nim od dawna. Spotyka tam matkę, której szczerze nienawidzi. Matka chłopaka prostytuuje się za pieniądze. Mów chłopakowi, że jest adoptowany. Chłopak jest załamany i traci przytomność. Budzi się w samej bieliźnie w obcym świecie. Zostaje porwany przez osobniczkę o dziwnym wyglądzie. Jest zdezorientowany i zdziwiony.
Kevin trafia do nie znanego mu świata, wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż wraz z Luarem, Ancherem z , którym nie przepada.
W świecie, w którym się znalazł od wieków trwał nierozstrzygnięty spór pomiędzy dwiema rasami: Ancherami i Vanatami. Obie rasy delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą.
Podczas podróży do biblioteki przyłącza się do nich Vanatka Ina. Uczy ona Kevina jak zapanować nad swoją mocą. Chłopak jest mieszańcem.
Podróż obfituje w wiele niebezpieczeństw. Luar ma swoje humory i tajemnice.
Po przeczytaniu nurtuje mnie wiele pytań. Kto postrzelił Elenę i czy przeżyje? Kim są rodzice Kevina i czy ich odnajdzie? Co ukrywa Luar?
Uważam, że powieść jest misternym połączeniem talentu i wyobraźni. Gorąco polecam jej przeczytanie. Nie chcę pisać więcej. Chcę by każdy przeczytał tę opowieść. Oceniam ją na 9 choć niezaprzeczalnie zasługuje na mocne 10 ale nie chcę by autorka zasiadła na laurach.

LINK DO OPOWIEŚCI- http://skrzydla-nielota.blogspot.com/