21 listopada, 2015

,Remember me' - Allen Coultner
TYTUŁ: Remember me
REŻYSER:Allen Coulter
GATUNEK:Melodramat
PREMIERA: 2010-03-12
MUZYKA: Marcelo Zarvosa


'Cokolwiek w życiu robisz nie ma większego znaczenia, ale ważne jest by to robić.'
'Remember me' nie jest filmem, który szarpie światopogląd oglądającego, nie jest nawet filmem, który wstrząśnie emocjami w jakimś zniewalającym stopniu. To po prostu film o chłopaku, w którego życiu rozegrał się dramat, który sprawił że jego rodzina i on sam diametralnie się zmieniła. Tyler (Robert Pattison) , chłopak o, którym mówię jest zbuntowanym dwudziestolatkiem, studiującym na nowojorskiej uczelni. Po samobójstwie starszego brata, ojciec (Pirce Brosnan) Tylera stał się gruboskórnym biznesmenem, matka wyszła ponownie za mąż a jego kilkunastoletnia siostra nie może odnaleźć się pośród ludzi. 
Po tej traumie, chłopak zaczął chodzić na imprezy i podczas jednej z nich został aresztowany i dotkliwie pobity. Odkrywa, że policjant, który tak źle go potraktował ma córkę, która razem z nim studiuje na tej samej uczelni. Chłopak postanawia się zemścić na ojcu dziewczyny wykorzystując ją, lecz po drodze zakochuje się w niej. 
Duet stworzony przez Pattisona i Brosnana aż iskrzy od niewypowiedzianych pretensji , skrajnych emocji i wyrzutów. 
Film ten jest portretem młodości, niezależności i nieprzemyślanych decyzji. Muzyka mistrzowsko współgra z kadrami filmu, nadając mu miliony znaczeń bez znaczeń.
Ale jednak wydarzenie 11 września przyćmiewa całą historię sprawiając, że wydaje się prozaiczna w porównaniu z tą tragedią. 
Atak na World Trade Center trywializuje cały dramat życia bohaterów, lecz nadaje im jeszcze głębsze cierpienie. Tyler jest w jednym z budynków, który jest celem terrorystów.
Film załguje na 10 i nie wiele więcej mogę o nim powiedzieć. Jest to piękna historia, na, której łzy płynęły i nie mogłam ich kontrolować. Polecam go gorąco.